Designerskie dodatki do małego mieszkania 0
Designerskie dodatki do małego mieszkania

Jakie dodatki do małego pokoju?

Wybierając dodatki do małych pomieszczeń, przede wszystkim warto zastanowić się nad ich użytecznością. Najlepiej upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, co w tym przypadku oznacza: zdecydować się na zakup czegoś, co będzie pełniło funkcję praktycznego elementu wyposażenia, a dodatkowo uczyni wnętrze niebanalnym. Oczywiście dodatków nie można byłoby nazywać dodatkami, gdyby każdorazowo musiały spełniać wymóg użyteczności. Ważniejszym w przypadku małych mieszkań jest natomiast kryterium rozmiaru. Dodatki mogą zajmować nie więcej niż kilka procent całej przestrzeni, by nie dominować nad podstawowym wyposażeniem, a jedynie uzupełniać wystrój lub być subtelnym akcentem.

Praktyczne dodatki do domu

Czy elementy dekoracyjne mogą pozwolić lepiej zorganizować przestrzeń mieszkalną? Tak, a najlepszym dowodem na to są dekoracyjne regały, jak choćby ten przypominający gałęzie z małym ptaszkiem na szczycie. Regał wykonany jest z metalu i posiada aż trzy szklane półki, które mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Lekka, nieprzytłaczająca konstrukcja świetnie nadaje się do małego wnętrza. Wrażenie jej delikatności i kruchości potęguje dekoracja w postaci ptaka, ale w rzeczywistości konstrukcja jest bardzo stabilna i odporna na wstrząsy. 

Domowy ogródek

Ostatnie miesiące należą do dodatków roślinnych. Niekwestionowanym hitem jest natomiast mini terrarium Concrete Base, które pozwala hodować w domu niewielką ilość kwiatów czy ziół. Na tle innych tego rodzaju szklarni wyróżnia się niebanalnym, industrialnym designem. Spód terrarium wykonany jest z betonu, szkielet z metalu, zaś ściany, co oczywiste, z przezroczystego szkła. W ich towarzystwie bardzo dobrze prezentują się również dekoracyjne szkatułki Romance in Paris. Połączenie szkła i metalu odnajduje się w niemal każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone. To, do czego posłużą takie szkatułki, zależy już wyłącznie od wyobraźni ich posiadacza. Można wykorzystać je jako pojemniczki na biżuterię, opakowania prezentu dla kogoś bardzo wyjątkowego, a nawet malutkie szklarnie.

Małe dodatki do małego mieszkania

Posiadacze małych metraży na ogół stawiają przede wszystkim na ozdoby ścienne, które nie zabierają wiele przestrzeni użytkowej i pozwalają w ciekawy sposób zagospodarować puste ściany. Tradycyjnym rozwiązaniem są oczywiście obrazy, ale dostępne są również imitacje wskaźników drogowych, sztuczne poroża czy designerskie zegary ścienne. Ci, którzy zdecydują się na opisywany wyżej regał imitujący gałązki z zasiadającym na szczycie ptakiem, mogą dodatkowo wyposażyć pomieszczenie w wieszak ścienny Tree Branch, który wpisuje się w tę samą estetykę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl