Powrót do szkoły. Jakie biurko dla ucznia? 0
Powrót do szkoły. Jakie biurko dla ucznia?

Chociaż jesteśmy dopiero w połowie wakacji i do rozpoczęcia roku szkolnego jeszcze cały miesiąc warto już rozpocząć przygotowywania. O ile z zakupem zeszytów i książek można jeszcze trochę się wstrzymać, o tyle jeśli planujemy drobny remont lub przemeblowanie pokoju naszej pociechy, sierpień wydaje się na to idealnym czasem. Chodzi o to, by wraz z początkiem września wszystko było już gotowe, a uczeń mógł na spokojnie zająć się tym, co do niego należy, czyli nauką. Aby było to możliwe jako rodzice przede wszystkim musimy zadbać o komfortowe stanowisko, przy którym nasz maluch lub nastolatek będzie mógł odrabiać zadane przez nauczycieli prace domowe oraz przygotowywać się do sprawdzianów. Jakie biurko wybrać dla ucznia w obliczu zbliżającego się powrotu do szkoły?

Kwestia blatu biurka

Wybierając biurko dla ucznia po pierwsze należy zwrócić uwagę na jego blat. Idealny rozmiar i kształt blatu to taki, który daje dziecku, a później nastolatkowi swobodny dostęp do każdego punktu bez wstawania z krzesła. Poza tym, nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego został on wykonany. Powierzchnia powinna być odporna na brud, ewentualne zarysowania i uszkodzenia, a także nie sprawiająca większych problemów w aspekcie pielęgnacji. Dzięki temu nawet po latach nie będzie na nim widocznych śladów użytkowania. W zależności od stylu, w jakim został zaprojektowany pokój dziecka wybierać można spośród biurek drewnianych oraz wykonanych z bardzo wytrzymałej płyty laminowanej.

jakie biurko dla ucznia

Zobacz: BIURKO SHINE ON WHITE PŁYTA MDF 140CM 

Półki, szuflady i organizery

Nie ulega wątpliwości, że doskonale prezentują się designerskie biurka pozbawione wielu szuflad i półek. Takie modele pasują np. do salonów, w których chcemy stworzyć sobie kącik do pracy czy też miejsce na laptopa. Niestety niekoniecznie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Uczniowie szkół podstawowych, a także średnich mają bowiem sporo zeszytów, książek i innych przyborów szkolnych. Półki i szuflady pozwalają więc uporządkować wszystkie te artykuły. W szufladach warto dodatkowo zainstalować organizery, czyli specjalne przegródki na długopisy, ołówki, kredki, flamastry, nożyczki, linijki itp. Jeśli na biurku planujemy ustawić komputer stacjonarny konieczna będzie półka bądź przegroda na jednostkę centralną. Wówczas blat powinien być także nieco szerszy, tak by zmieścił się na nim monitor i klawiatura, a dziecko wciąż miało miejsce na podręczniki.

jakie biurko dla ucznia

Zobacz: BIURKO LAGOS DREWNO SHEESHAM 150CM

Modne i ergonomiczne biurka dla dzieci i nastolatków w Home Design

Poszukując idealnego biurka dla ucznia na zbliżający się rok szkolny niewątpliwie warto sprawdzić ofertę naszego sklepu internetowego Home Design. Oferowane przez nas modele nie tylko spełniają wymogi ergonomii zapewniając młodym użytkownikom odpowiedni komfort, ale również odpowiadają współczesnym trendom. Zapraszamy do zakupów!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl