Zapisz

Jesteśmy częścią grupy SOHO HOME 0
Jesteśmy częścią grupy SOHO HOME

…to dzieje się wokół. Codziennie. Przechodzisz czy przejeżdżasz ulicą przy której stoją stare, zaniedbane pozostałości fabryki, starego warsztatu, hali. Zazwyczaj mocno zaniedbane. Zjawiasz się w tym samym miejscu za kilka miesięcy i przystajesz ze zdumienia. REWITALIZACJA – modne słowo, na szczęście kryjące zazwyczaj zmiany na lepsze. Tkanka miejska zyskuje nowe przestrzenie do spotkań, handlu czy rozrywki.

Mało kto dziś nie słyszał o SOHO – tym nowojorskim. Dzielnicy, którą w latach 60. i 70. XX wieku stanowiły opuszczone pomieszczenia fabryk i magazynów, które zaczęli kupować i przekształcać na mieszkalne strychy oraz pracownie artyści. Powstałe na dużych powierzchniach początkowo prowizoryczne lofty zmodernizowano w latach 70. i 80. Obecnie mieszkania te należą do najdroższych w Nowym Jorku. Od lat 80. SoHo przeszło kilkakrotnie proces gentryfikacji. Nowa generacja artystów i intelektualistów, wnosząc nowy kapitał, podniosła poziom socjalno-ekonomiczny dzielnicy i utworzyła wyjątkową atmosferę.

Temu co dzieje się wokół, w Polsce, w Bielsku – może jeszcze daleko do poziomu zmian tak daleko idących. Ale tendencja i kierunek idą w dobrą stronę…

SOHO HOME to nowe na mapie Bielska-Białej miejsce, które przez wykorzystanie wyremontowanej starej hali, stara się dołączyć do nurtu wpływającego na jakość życia w mieście, a także na jakość usług.

Dlaczego SOHO wiemy już ze wstępu.

Dlaczego HOME?  Bo wszystko co proponujemy na 330 m2 powierzchni ekspozycyjnej jest przeznaczone dla domu. Ściślej – dla estetycznej jakości wnętrza.

SOHO HOME przy ul. Legionów 40 to prezentacja wzajemnie się uzupełniającej oferty kilku firm skierowana do tych, którzy chcą by wnętrza przez nich używane były po prostu ładniejsze, dobrze zaprojektowane, ciekawie i niekonwencjonalnie wyposażone.

SOHO HOME  to nieformalny konglomerat kilku firm. Pod jednym dachem znalazły się tutaj:

HOME DESIGN - doświadczony importer oraz dystrybutor znanych światowych marek jak: Kare Design, J-line, Madam Stoltz, Interior czy Actona ale także rodzimych jak Belldeco, D2 oraz wielu innych. Firma stara się odpowiadać na potrzeby rynku i dopasowywać ofertę do potrzeb klientów oraz projektantów wnętrz.

Home Design prezentuje swoją ofertę zarówno w salonie na ul. Legionów 40 jak i w sklepie internetowym na stronie www.h-design.pl  gdzie prezentowanych jest około 20 000 pozycji. Pozycje te obejmują wszystkie style jakie można sobie wymarzyć, poczynając od modnego stylu skandynawskiego, poprzez boho, loft, kolonialny aż po glamour. Oferta Home Design obejmuje także urzekające zapachy do wnętrz oraz ogromną ofertę pomysłów na prezenty na wszelkie okazje.

soho home

Kolejną firmą działającą w ramach SOHO HOME to  PROJEKT KOLEKTYW  - pracownia projektowa. Wykonuje projekty  indywidualne, ale też obsługuje inwestorów komercyjnych, współpracując z nimi przy projektach hoteli, restauracji, obiektów spa itd. Jak piszą o sobie: „Ważny dla nas jest aspekt ekologii w projektowaniu, dlatego starannie dobieramy dostawców, aby móc zaproponować klientom ponadczasowe, zdrowe i piękne rozwiązania.”

Pracownia KOLEKTYW jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę greckiej marki Coco-Mat, znanej na całym świecie z najwygodniejszych i najzdrowszych łóżek kontynentalnych, wytwarzanych w 100% z naturalnych materiałów. Łóżka te są znane w wielu krajach, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i uprzyjemniają pobyt gościom najlepszych hoteli w wielu miejscach na świecie.

„Chcemy szerzyć ideę zdrowego snu i gościnności, już niedługo Coco-Mat będzie dostępny dla gości wybranych hoteli w Polsce, a tymczasem zapraszamy na ekspozycję do SOHO HOME i naszych apartamentów pokazowych w Polsce. Uzupełnieniem oferty łóżek jest też wysokiej jakości pościel lniana według autorskich projektów pracowni.” Pełna informacja o pracowni PROJEKT KOLEKTYW na stronie www.projektkolektyw.pl

soho home

SKLEP Z FOTOGRAFIĄ  -  proponuje swoim klientom niekonwencjonalne sposoby ozdabiania wnętrz z wykorzystaniem dużego wyboru technologii druku. Materiałem wyjściowym jest zazwyczaj fotografia. Sklep posiada bardzo dużą bazę własnych zdjęć, których autorem jest prowadzący Sklep – Ignacy50. Fotografie te nie są oferowane w żadnych specjalistycznych portalach fotograficznych co zapewnia ich unikatowość. Oczywiście klienci mogą także skorzystać z własnych zdjęć – o ile spełniają techniczne kryteria pozwalające na druk. Kolejnym – największym źródłem motywów są „banki zdjęć”, w których kupowane są zdjęcia wybrane przez klientów. Przebojem w ofercie sklepu są „panele kuchenne  oraz łazienkowe” czyli bezpośredni druk na tworzywach sztucznych z powodzeniem zastępujących szkło. Najnowsza propozycja to druk na tzw. drapanym aluminium oraz bardzo cienkiej blasze aluminiowej.

Pełną ofertę tej firmy można znaleźć na stronie www.sklepzfotografia.pl. W przestrzeni SOHO HOME można zobaczyć i dotknąć tego co sklep proponuje oraz poprosić o radę Grafika. Na miejscu można także nabyć gotowe prace fotograficzne właściciela sklepu. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz projektantów wnętrz czy wytwórców mebli kuchennych.

 soho home

Niezwykle ważnym uzupełnieniem każdego wnętrza są tkaniny. Firma JACOB STUDIO zajmuje się dekoracją wnętrz tkaninami, od projektu do realizacji.

„Posiadamy bogatą kolekcję tkanin dekoracyjnych:  firan, tkanin zasłonowych oraz obiciowych. Studio  stale wzbogacamy o nowe wzornictwo i kolorystykę tkanin nowoczesnych i stylowych. Dbając o najwyższą jakość tkaniny, sprowadzamy je z  Anglii, Francji, Hiszpanii, Belgii….”

JACOB STUDIO oferuje również szeroką gamą karniszy oraz dodatków niezbędnych do kompleksowej realizacji projektów tkaninowych, w tym również systemy elektrycznych karniszy i rolet.

Oprócz pracy nad wnętrzami nowoczesnymi, z pracowni wszyło bardzo dużo ciekawych realizacji wnętrz klasycznych i historycznych. Wymyślne draperie, lambrekiny, ciekawe przewieszenia układane ręcznie i zszywane bez użycia taśm marszczących zdobią miejsca zabytkowe takie jak  Zamek Książąt Sułkowskich w Bielsku – Białej, Muzeum Zamkowe w Pszczynie czy  Pałac Schoena w Sosnowcu.

soho home

Jednym z ważniejszych członków konglomeratu bielskiego Soho  jest STOLARNIA DRABEK - firma z rodzinnymi tradycjami sięgającymi lat trzydziestych ubiegłego wieku. Łącząc tradycje z nowoczesnością tworzy meble dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta oraz na potrzeby komercyjne. 

„Nasza stolarnia to nasza pasja – tak mówią o sobie pracownicy STOLARNI DRABEK. Dzięki nowoczesnym maszynom, szerokiej ofercie materiałów stolarskich oraz współpracy z projektantami wnętrz, spod naszych rąk wychodzą projekty niezwykle ciekawe, funkcjonalne i niebanalne a najważniejsze, w pełni spełniające oczekiwania naszych klientów.”

Stolarnia wykonuje zarówno meble na wymiar takie jak kuchnie czy szafy zgodne z najnowszymi trendami światowymi, które podpatrywane są podczas najważniejszych europejskich targów, poprzez wyposażenie sklepów, ale także meble z litego drewna typu stoły, łóżka. Więcej o stolarni na stronie www.stolarnia-drabek.pl

SOHO HOME TO 330 M2 INSPIRACJI DLA CHCĄCYCH PODNIEŚĆ ESTETYKĘ OTOCZENIA W KTÓRYM PRZEBYWAMY NA CO DZIEŃ. Tych kilka firm wypełniających to miejsce może dostarczyć projekt, poradę oraz realizację. Począwszy od drobiazgów skończywszy na meblach. Od ozdobnych tkanin do eleganckiej fotografii w gustownej ramie – to wszystko pod jednym adresem. To dobry adres, na miarę ambicji sięgających tradycji tego prawdziwego SOHO – Bielsko-Biała  ul. Legionów 40.

 soho home

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Zniżka 5%
Brak wygranej
Upss !
Prawie !
Zniżka 10%
Brak wygranej
Prawie !
Brak wygranej
Prawie !
Zniżka 10%
Brak wygranej
Prawie !
Zagraj i spróbuj szczęścia!
Zasady:
  • Jedno losowanie dla jednego klienta
  • Kod do wykorzystania w ciągu 30 minut.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl