Zdjęcie autorki

Miło Cię tu widzieć

"Cieszę się, że jesteś i zaglądasz do zakładki mojego bloga. Moim celem jest dzielenie się inspiracjami, pomysłami i poradami na temat urządzania przestrzeni, stylu życia oraz życia codziennego w zgodzie z naturą i estetyką. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej."

Z pozdrowieniami,
Monika Hławiczka - autorka bloga

Kategorie bloga Dom i Ogród Kreatywnie ♥
REKLAMA

 

przeczytaj-na-blogu

Giełda staroci w Warszawie: jakie skarby można tam znaleźć?
Giełda staroci w Warszawie: jakie skarby można tam znaleźć?

Stare meble z dworków, porcelana z przedwojennych kamienic, zegarki pamiętające czasy zaborów – to tylko niektóre z przedmiotów, które przyciągają miłośników historii i kolekcjonerów z całej Polski. W dobie masowej produkcji i identycznych wnętrz z katalogów coraz więcej osób poszukuje przedmiotów z duszą i historią. Gdzie szukać prawdziwych perełek i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Szukasz antyków? Giełda Bronisze to miejsce dla Ciebie!

Bronisze to fenomen na mapie stołecznego handlu antykami. W każdy weekend na powierzchni 3500 metrów kwadratowych swoje kolekcje prezentuje ponad siedemdziesięciu wystawców. To ogromne wydarzenie, przyciągające zarówno zawodowych antykwariuszy, jak i amatorów poszukujących wyjątkowych przedmiotów do własnych domów czy mieszkań.

Na kilka godzin hala wypełnia się meblami pochodzącymi z różnych epok – od biedermeierowskich komód, przez secesyjne witryny, po ikony polskiego designu z czasów PRL-u. Wystawcy specjalizują się w różnych dziedzinach: jedni oferują wyłącznie porcelanę europejskich manufaktur, inni koncentrują się na militariach czy numizmatyce.

Co wyróżnia to miejsce na tle innych targów? Przede wszystkim profesjonalizm – spora część przedmiotów przeszła już renowację i jest gotowa do użytku. Poza tym sprzedawcy dysponują wiedzą na temat pochodzenia oferowanych antyków, chętnie dzielą się informacjami o ich historii i wartości.

O wiele więcej niż stare zastawy i zegarki. Zobacz, jakie perełki znajdziesz na targach antyków w Warszawie

Znajdziesz tam znacznie szerszy asortyment, niż mogłoby się wydawać! Współczesny rynek antyków to różnorodność, która zaskakuje nawet doświadczonych kolekcjonerów. Na Broniszach z pewnością upolujesz:

  • meble stanowiące dzieła sztuki rzemieślniczej – mahoniowe sekretarzyki z intarsjami, biblioteki z litego dębu, które przetrwały dwie wojny światowe, fotele tapicerowane według projektów z lat sześćdziesiątych, dziś uznawane za ikony polskiego wzornictwa;

  • przedmioty użytkowe o wartości muzealnej – porcelanę, kryształowe żyrandole z czeskich hut szkła, srebrne sztućce z herbami szlacheckimi, czy lampy Tiffany będące dziś obiektami pożądania kolekcjonerów na całym świecie;

  • świadectwa epok minionych – aparaty fotograficzne Leica i Zeiss, maszyny do pisania, na których powstawały może stare dokumenty, gramofony z kolekcjami płyt szelakowych czy kompaktowe radia;

  • biżuteria z przeszłością – broszki w stylu art déco, zegarki kieszonkowe szwajcarskich manufaktur, pierścionki z naturalnymi kamieniami szlachetnymi, bransolety z bursztynu bałtyckiego

  • pamiątki historyczne – mundury, odznaczenia wojskowe i cywilne, dokumenty archiwalne czy stare fotografie.

To jednak nie wszystko! Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że to zaledwie ułamek tego, co ma do zaoferowania warszawska giełda staroci Bronisze – z pozostałym asortymentem zapoznasz się tutaj: https://www.antyki-bronisze.pl/.

O czym pamiętać, wybierając się na targi staroci? Oto lista dobrych praktyk

Zakup antyków wymaga przygotowania i podstawowej wiedzy. Eksperci radzą, by przestrzegać kilku zasad, które pomogą uniknąć rozczarowań i dokonać udanych transakcji:

  • wczesna pora zwiększa szanse – najcenniejsze przedmioty znajdują nabywców w pierwszych godzinach targów. Weekend to jedyne dni funkcjonowania giełdy, co skutkuje dużą konkurencją wśród kupujących;

  • gotówka wciąż w cenie – mimo rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, wielu sprzedawców preferuje tradycyjne rozliczenia, szczególnie podczas negocjacji cenowych;

  • umiejętność rozpoznawania autentyczności – prawdziwe antyki noszą ślady użytkowania, patynę czasu, oryginalne sygnatury wytwórców. „Zbyt idealny” stan może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z kopią.

Trzymając się tych kilku prostych reguł z pewnością wrócisz z ciekawymi nabytkami, które doskonale wpiszą się we wnętrze Twojego domu.

Newsletter
Bądź częścią naszej społeczności i otrzymuj kreatywne porady z zakresu domu i ogrodu. Zapisz się do newsletter'a a zyskasz aż 600pkt. w programie lojalnościowym.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl