Kategorie bloga Dom i Ogród Kreatywnie ♥
 

blog_home


Znajdziesz mnie też w mediach społecznościowych

 


 

Jak rozluźnić mięśnie karku i szyi w domowych warunkach 0
Domowe SPA - jak rozluźnić mięśnie karku i szyi

SPA – słowo przejęte z języka angielskiego, a pochodzące prawdopodobnie od belgijskiego miasta Spa, którego tereny od czasów starożytnych (ówcześnie obszar Cesarstwa Rzymskiego) słynęły z leczniczych właściwości występujących tam wód termalnych.

Początkowo wyraz ten funkcjonował jako synonim kurortu z wodami leczniczymi lub ośrodka terapii przy użyciu wody. Obecnie jest bardzo szeroko pojmowany i stosowany jako ogólne określenie zabiegów mających na celu poprawę zdrowia i samopoczucia oraz nazwa miejsca, w którym są one wykonywane.

domowe_spa  domowe_spa

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na weekendowy wyjazd do SPA. Istnieją jednak proste sposoby, aby stworzyć jego odpowiednik we własnym domu.

Jak zacząć domowy relaks?

Właściwy klimat to najlepszy wstęp do domowego spa. Ważne aby nie było za zimno ani za ciepło, zadbaj więc o odpowiednią temperaturę. Jak będziesz już mieć odpowiedni komfort termiczny to zadbaj o swój zmysł powonienia. Zapal świecę zapachową, zrób sobie drinka lub przygotuj kieliszek wina. Rozsiądź się wygodnie w fotelu lub na kanapie i zadbaj o rozluźnienie mięśni karku i ramion.

rozgrzewacz_ogrzewacz_warmer  domowe_spa

Ból karku to problem, który pojawia się u coraz większej liczby osób - głównie z uwagi na fakt, że coraz więcej pracujemy po kilkanaście godzin w nieprawidłowej pozycji siedzącej. Bóle karku mogą pojawiać się razem z bólami głowy, np. po przebudzeniu lub po wielogodzinnym siedzeniu przy biurku.

Ból karku występuje zwykle jako konsekwencja napięcia mięśni oraz przeciążenia kręgów kręgosłupa. Odkształceniom kręgosłupa szyjnego sprzyjają nie tylko wielogodzinne sesje przed komputerem i związane z nimi napięcia mięśni, ale także bierny sposób wypoczywania oraz spędzania wolnego czasu - często zamiast podpierać głowę i kręgi szyjne, podpieramy na oparciu samą głowę. Winę może ponosić również wystawianie się na przeciąg.

Domowe sposoby na rozluźnienie mięśni karku i ramion

Aby osiągnąć pożądany efekt należy być systematycznym. To bardzo proste. Wystarczy zaopatrzyć się w ekologiczny termofor na kark i ramiona. W naszej ofercie znajdziesz taki model, wykonany całkowicie ręcznie, przy użyciu certyfikowanych i organicznych komponentów jakimi są len, pszenica i lawenda.

rozgrzewacz_ekologiczny_na_kark_ramiona 

Do tego odrobina nadmorskiego klimatu małej szwedzkiej miejscowości i kilka godzin ręcznej pracy. W efekcie tego mamy termofor w bogatej gamie kolorystycznej.

Jak działa termofor na bazie pszenicy

Wystarczy włożyć go na chwilkę do ciepłego piekarnika lub kuchenki mikrofalowej. Zalecamy rozgrzać go przez 2-3 minuty w kuchence mikrofalowej na 750 Wat lub przez 10-15 minut w piekarniku na 125 stopni. Pamiętaj, aby lniany materiał nie stykał się bezpośrednio ze ściankami piekarnika. Nie przegrzewaj termoforu bo może dojść do samozapłonu gdy zbyt mocno go rozgrzejesz.

Ziarna zakumulują energię cieplną. Następnie, nałóż rozgrzewacz na kark i ramiona, dopasuj go do Twojej anatomii aby jak najlepiej przylegał do Twojego ciała, rozluźnij się i już. Ciepłe ziarna, oddając powoli ciepło wpływają dobroczynnie na Twoje zdrowie poprzez:

- niwelowanie bólu pleców, szyi i głowy,

- pomagają w bezsenności i migrenie

- regenerują pracę układu nerwowego

- pomoc w zmniejszeniu bólów menstruacyjnych

- działają antydepresyjnie, kojąco i uspokajająco, rozkurczowo

- działanie rozgrzewające na piersi u matek karmiących

- zmniejszenie kolek, skurczy i bólu brzucha u niemowlaków

- wytwarzają biopole które wspomaga prawidłowe działania organizmu poprzez poprawę krążenia krwi

Dzięki zastosowaniu lnu i pszenicy rozgrzewacz posiada także właściwości antyalergiczne oraz zawiera związki hamujące rozwój bakterii i roztoczy

rozgrzewacz_ekologiczny_pszenicarozgrzewacz_ekologiczny_pszenica

Czy pszenica jest prozdrowotna?

W starożytnym Egipcie ziarna pszenicy wykorzystywane były w misteriach poświęconych Ozyrysowi. Przed zasiewami lepione były z ziemi figurki przedstawiające bóstwo, w które następnie wkładali ziarna zboża. Po pewnym czasie cała figurka pokrywała się zielonymi pędami co nawiązywała do mitycznej śmierci i odrodzenia boga. W mitologii greckiej kłosy pszenicy były atrybutem bogini Demeter.

Nie wystarczy użyć zwykłej pszenicy aby osiągnąć efekt prozdrowotny. Musi to być pszenica ekologiczna, certyfikowana, bez dodatków chemii i pestycydów, odpowiednio wysuszona. To bardzo ważne bo w innym przypadku efekt mógłby być wręcz odwrotny.

pszenica

Pszenica używana do wykonania rozgrzewaczy jest to ziarno odpowiednio wyselekcjonowane. Oprócz tego, że musi być czyste chemicznie to musi mieć także odpowiednią twardość. Dzięki temu ziarna takie akumulują więcej ciepła, które następnie oddają w formie energii cieplnej idealnie rozłożonej w czasie, wpływając dobroczynnie na nasze zdrowie.

W naszych termoforach używamy pszenicy, a nie pestek wiśni, które spotkasz w innych eko termoforach dostępnych na rynku, gdyż pszenica ma gładszą powierzchnię niż pestki, przez co jest bardziej delikatna i lepiej dopasowuje się do anatomii Twojego ciała.

[product id="60281, 35644, 35645, 35646, 35647, 35648, 35655, 35656, 35657, 38280, 56660"]

Jeśli lubisz ciepło i chcesz jak najdłużej korzystać z uwalnianej bioenergii z rozgrzewacza to nagrzej go nieco mocniej w piekarniku lub kuchence mikrofalowej. Uważaj jednak aby nie przesadzić bo dojdzie do przypalenia włókien lnu i ziaren pszenicy. Zaleca się zacząć od paru minut w piekarniku i 30 sekund w kuchence mikrofalowej. To bezpieczne parametry, które potem możesz zwiększać i dopasowywać do Twoich upodobań. Termofor trzyma ciepło przez około 45 min a gdy włożysz go pod kołdrę to nawet 3-4h.

Prozdrowotne zastosowanie lawendy

Lawenda jest jedną z najbardziej popularnych roślin leczniczych. Wykorzystywano ją już od wieków w gospodarstwie domowym, kosmetyce i medycynie naturalnej. Docenili ją również farmaceuci, ze względu na szerokie prozdrowotne działanie lawendy. Jej charakterystycznego zapachu nie da się pomylić z żadnym innym. Słodki, głęboki, ale jednocześnie lekko drażniący aromat lawendy jest na tyle silny, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

lawenda

Jeśli jeszcze nie znasz dobroczynnego działania lawendy, to poznaj kilka najważniejszych:

- zmniejsza stan napięcia nerwowego, uczucie niepokoju, co świadczy o pozytywnym wpływie lawendy na sen

- dzięki obniżeniu wrażliwości nerwów czuciowych zmniejsza nasilenie bólu w chorobie reumatycznej

- ułatwia zwalczanie infekcji

- pomaga na problemy skórne

W naszych termoforach używamy jedynie lawendy z gatunku Lavandula Angustifolia. Dlaczego? Bo tylko ten rodzaj lawendy ma potwierdzone działanie aromaterapeutyczne. Dzieje się to dzięki olejkom eterycznym w jakie bogaty jest właśnie ten rodzaj lawendy.

Nie idziemy na kompromisy, używamy jedynie wysuszonych kwiatów lawendy a nie skoncentrowanych olejków zapachowych. Dzięki temu mamy gwarancję, że produkt jest odpowiedni dla alergików a delikatny zapach lawendy utrzymuje się nawet do 2 lat.

Czemu len z certyfikatem?

len certyfikowany

Kompromisom nie podlega nawet materiał lniany z jakiego wykonana jest poszewka. Wykorzystywany przez nas len pochodzi z Europy i spełnia standardy OEKO-TEX 100. To bardzo ważne, dzięki temu masz gwarancję że przy jego wytworzeniu nie użyto szkodliwych substancji chemicznych m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Same ziarna natomiast są dodatkowo zabezpieczone bawełnianą wewnętrzną poszewką wykonaną z 100% bawełny, która także posiada certyfikat OEKO-TEX 100.

Dodatkowe dobroczynne działanie prozdrowotne termoforu z pszenicy

Są sytuacje, w których termofor na bazie pszenicy okaże się niezastąpiony. Możesz go użyć nie tylko jako rozgrzewacza, ale również aby schłodzić bolące miejsca, opuchliznę czy stłuczenie. Do tego typu zastosowań, wystarczy że włożysz termofor na paręnaście minut do godziny do zamrażalki a następnie przyłożysz do miejsca które chcesz schłodzić. Pamiętaj tylko aby przed włożeniem termoforu do zamrażarki włożyć go do foliowej torebki aby nie nasiąkł wilgocią. Schłodzony termofor użyjesz do:

- zmniejszenia opuchlizny

- zminimalizowania skutków stłuczeń

- zapobieganiu powstania opuchlizny np. po zabiegach stomatologicznych czy kosmetycznych

- robienia zimnych kompresów np. podczas gorączki

 

Jak dbać o rozgrzewacz

Samą poszewkę na rozgrzewacz możesz wyprać w 60 stopniach, po uprzednim wysypaniu z niej ziaren. Jeśli jednak dojdzie do zamoczenia ziaren to wysyp je i wysusz w ciepłym, przewiewnym miejscu. Aby zachować najlepsze lecznicze właściwości rozgrzewacza, zalecamy wymianę ziaren na świeże co dwa lata.

Dla kogo przeznaczony jest rozgrzewacz?

Śmiało można powiedzieć, że dla KAŻDEGO.

 •  Będzie on idealny dla ludzi młodych, którzy są przepracowani, zestresowani i cierpiący na brak czasu i sił
 • To także świetny atrybut osób starszych, którzy cierpią na zwyrodnienia i reumatyzm a także inne dolegliwości związane z wiekiem
 • Wiele pożytku może on także przynieść najmłodszym, którzy swobodnie mogą używać go jako ekologicznej poduszki.

Użyj go także jako doskonały pomysł na prezent. To jeden z niewielu uniwersalnych prezentów, który nada się zarówno dla niej jak i dla niego, dla babci czy dziadka, mamy i taty. Każda ciocia także bardzo się z niego ucieszy.

WYBIERZ SWÓJ KOLOR ROZGRZEWACZA

[product id="60281, 35644, 35645, 35646, 35647, 35648, 35655, 35656, 35657, 38280, 56660"]

ZOBACZ INNE AKCESORIA NIEZBĘDNE W DOMOWYM SPA

[product id="22925, 57409, 43007, 60279, 35589, 39952, 40361, 35378, 35377, 35584, 42010, 41325, 39564, 36509, 35563, 21889N, 22775, 35760, 29873, 39468, 38519"]

ZOBACZ WIĘCEJ PRODUKTÓW NIEZBĘDNYCH W DOMOWYM SPA

Komentarze do wpisu (0)

 

Newsletter
Bądź częścią naszej społeczności i otrzymuj kreatywne porady z zakresu domu i ogrodu. Zyskaj 600pkt. w programie lojalnościowym.

Zobacz najpopularniejsze kategorie

 •  

  stalowe love meble i dekoracje z metalu na wymiar
 •  

  lampy w każdym stylu
 •  

  dekoracje scienne
 •  

   

  lustra nowoczesne duży wybór luster
 •  

   

  doniczki ceramiczne i doniczki metalowe
 •  

   

  nowoczesne stoliki kawowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl