Opcje przeglądania
Planowany termin wysyłki do
Cena
  • od
    do

Zestaw obiadowy Grey z ceramiki

 stół w stylu boho

Kolekcja zastawy stołowej Grey składa się z takich elementów jak: miski w dwóch rozmiarach, talerz obiadowy, talerz deserowy inaczej zwany śniadaniowym, łyżki ceramicznej do zupy i kieliszka na jajko. Kolekcja będzie rozbudowywana o nowe elementy. Kolekcja Grey wykonana została z kamionki w kolorze szarym z ciekawymi przejściami kolorystycznymi, które nadają poszczególnym naczyniom niepowtarzalnego wyglądu.

Sam decydujesz jakie i ile elementów chcesz zamówić. Dzięki temu możesz zacząć kompletować kolekcję nawet od jednej rzeczy i z czasem dokupywać kolejne naczynia. To niezwykle wygodne. Decydując się na zakup na prezent, z czasem możesz uzupełniać kolekcję dla bliskiej osoby, dokupując poszczególne elementy na kolejne okazje.

Można myć w zmywarce.

CO  TO JEST KAMIONKA

Jak podaje Wikipedia, Kamionka to wyrób ceramiczny otrzymywany z gliny z dodatkiem szamotu lub piasku kwarcowego, wypalany w temperaturze 1230-1300 °C. Surowe wyroby przed wypalaniem pokrywa się solą kuchenną (NaCl) lub innymi sproszkowanymi minerałami. Dzięki temu w trakcie wypalania tworzy się na powierzchni wyrobu szklista polewa – tzw. glazura o różnych barwach.

Wyroby kamionkowe są nieprzeźroczyste. Charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, odpornością na działanie kwasów i minimalną nasiąkliwością wodną. Kamionka używana jest więc do produkcji aparatury kwasoodpornej, płytek posadzkowych, kształtek i płytek ściennych stosowanych w pomieszczeniach sanitarnych, rzeźniach itp.; rur i kształtek kanalizacyjnych. Z kamionki wykonuje się także naczynia; w odróżnieniu od naczyń z gliny wypalanej bez szkliwa nie przepuszczają one wody, dzięki czemu nadają się do przechowywania cieczy.

Kolekcja Grey została wykonana z wysokiej jakości kamionki.

Newsletter
Bądź częścią naszej społeczności i otrzymuj kreatywne porady z zakresu domu i ogrodu. Zapisz się do newsletter'a a zyskasz aż 600pkt. w programie lojalnościowym.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl