Kolekcja ta to meble wykonane z drewna sheesham.

SHEESHAM - nazywane również sissoo, sisu, tahli i bardziej znane pod nazwą palisander indyjski

Użycie tego drewna w tradycyjnej, ręcznej produkcji to uzyskanie produktów o wspaniałej fakturze i rysunku słojów, które stanowią o oryginalności i niepowtarzalności każdego wyrobu, jego indywidualnym charakterze.

Drzewo DALBERGIA SISSOO, z rodziny palisandrów, zwane sheesham jest źródłem pochodzenia surowca na meble i jest drzewem szybkorosnącym, zwłaszcza w warunkach wysokiego nasłonecznienia. Drzewa osiągają wysokość 15-20 metrów, a nawet mogą dochodzić do 40 metrów.

Drzewo sheesham pochodzi z granicy Indii i Nepalu, gdzie od dawna jest najwyżej cenionym materiałem stolarskim ze względu na swoją twardość i odporność na zmianę warunków atmosferycznych.

SHEESHAM to drewno masywne o różnorodnej strukturze i kolorze. Powstaje na wskutek naturalnych zrostów i usękowień. Sęki są charakterystyczną cechą tego tworzywa naturalnego i nie są powodem do reklamacji... Drewno to jest wysoko odporne na ścieranie i erozję biologiczną. Bezpośrednio po ścięciu palisander ma ciężar właściwy w granicach 1.100-1.300 kg/m3 , który po osiągnięciu wilgotności ok. 12% spada do ok. 870-950 kg/m3 , wytrzymałość na ściskanie to 57-65 N/mm2 , posiada bardzo dobrą kurczliwość objętościową w granicach 8, 8-10, 5%. Dzięki tym fizycznym właściwościom jest wyjątkowo praktyczny.

Drewno każdego pnia ma inny kolor i strukturę. Poprzez grę światła i cieni, powierzchnia mebla  różnorodnie odbija światło dając fantastyczne efekty wizualne.

Kolory drewna ze względu na stosowanie lakierów i bejc wodnych mogą różnić się od rzeczywistych.

Cechami drewna sheesham są niejednorodność faktury i zróżnicowana struktura.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl