Jesteśmy eko

Unia Europejska wprowadziła zbiór inicjatyw legislacyjnych - Europejski Zielony Ład. Celem strategii jest przekształcenie Unii Europejskiej w nowoczesną, efektywną i konkurencyjną gospodarkę. Aby to było możliwe, musi nastąpić transformacja środowiskowa - w kierunku neutralności klimatycznej

Z czym Europejski Zielony Ład wiąże się dla Ciebie? Na świecie jest już prawie dwa tysiące firm, które podejmuje zobowiązania związane z ograniczeniem śladu węglowego. My także podążamy w tym kierunku. Zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest abyśmy zadbali o naszą planetę. Co robimy w tym kierunku?

1. STOSUJEMY EKO OPAKOWANIA

Wszystkie opakowania jakie używamy, to opakowania wielokrotnego użytku i nadają się do recyklingu przy jednoczesnej opłacalności ekonomicznej tego procesu. Cele Unii Europejskiej dla recyklingu odpadów wynoszą: 50% do 2025 r. oraz 55% do 2030. Każdy z nas, zarówno sprzedawcy, jak i klienci, powinien uczestniczyć w ich realizacji.

Zamówienia wysyłamy zatem w opakowaniach kartonowych, które podlegają recyklingowi. Kartony, do jakich pakujemy towary to opakowania jakie pozyskaliśmy od naszych dostawców wraz z dostawami towaru. To jednak nie wystarcza. Podjęliśmy zatem szeroko zakrojoną współpracę z takimi firmami jak: Vorwerk, Vive Profit i Well Fitness oraz Kanaste, które przekazują nam kartony i wypełniacze, które nie są już im potrzebne a pochodzą z dostaw produktów do wspomnianych firm. Dzięki tak udanej współpracy ograniczamy ilość odpadów jakie trafiają do środowiska, a opakowania są ponownie użyte.

Do zabezpieczania wysyłanego towaru  i wypełniania pustej przestrzeni w kartonie używamy skropak. To biodegradowalny wypełniacz. Wykonuje się go z materiałów pochodzenia roślinnego, głównie skrobi, dzięki czemu jest w 100% biodegradowalny i nietoksyczny. Po otrzymaniu przesyłki ze skropakiem, możesz go rozpuścić w wodzie lub zutylizować przez kompostowanie, ale możesz także ponownie go użyć. Skropak rozpoznasz z łatwością, wygląda jak kukurydziane flipsy, ale ma kolor zielony.

2. MINIMALIZUJEMY PRZEJECHANE KILOMETRY

Staramy się aby nasze paczki przejechały jak najmniej kilometrów, przez co nie generowały wytwarzania spalin i powstawania smogu. Uzyskujemy to wysyłając sporą część paczek z paczkomatu do paczkomatu. Dzięki temu kurier podjeżdża w jedno miejsce, aby odebrać przesyłki od różnych sprzedających. To znacznie zmniejsza ślad węglowy dostawy do kupującego. 

Korzystając z naszej oferty masz pewność, że każda przesyłka jest zapakowana w ekologiczny karton, a w środku znajdą się wyłącznie eko wypełniacze.

3. UNIKAMY PLASTIKU

Nasza oferta to starannie wybierane produkty, nie tylko pod względem wyglądu i funkcjonalności. Staramy się, aby oferowane przez nas towary wykonane były z naturalnych materiałów oraz łatwo biodegradowalnych. Unikamy produktów z plastiku i tworzyw sztucznych.

4. OFERUJEMY TOWARY Z CERTYFIKOWANYCH PLANTACJI

W szerokiej gamie produktów, jakie oferujemy, jest sporo drewna, bawełny, lnu czy lawendy. Dbamy, aby te półprodukty pochodziły z certyfikowanych plantacji, podążających zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

5.  STARANNIE DOBIERAMY DOSTAWCÓW

Nasi dostawcy to renomowane firmy, działające zgodnie z zachowaniem zasad minimalizujących negatywny wpływ na środowisko. Przed wyborem nowego dostawcy, zwracamy uwagę na to skąd pozyskiwane są materiały do wytwarzania nowych produktów i jak pakowane są produkty podczas dostaw.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl