Domowa winiarnia - jak ją zaprojektować? 0
Domowa winiarnia - jak ją zaprojektować?

Projektanci wnętrz podkreślają, że odpowiednie zaaranżowanie tego pomieszczenia jest kluczowe dla zachowania jakości i charakteru przechowywanych trunków. W ten sposób możemy też stworzyć przestrzeń, która będzie inspirująca i funkcjonalna.

Projektowanie domowej winiarni - praktyczne wskazówki

Projektanci wnętrz zwracają uwagę na konieczność zapewnienia optymalnych warunków przechowywania trunków. Obejmuje to kontrolę temperatury i wilgotności, co jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznych chłodziarek do wina lub dzięki budowie izolowanej przestrzeni z systemem klimatyzacji. Taka inwestycja zapewnia, że trunki będą przechowywane w idealnych warunkach przez cały rok.

Ponadto wykorzystanie specjalnie zaprojektowanych regałów i stojaków na butelki pozwala na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Projektanci wnętrz często sugerują modułowe systemy przechowywania, które mogą być dostosowane do rozmiaru kolekcji i przestrzeni dostępnej w domu. Takie rozwiązania nie tylko organizują przestrzeń, ale również prezentują butelki w atrakcyjny sposób.

Projektanci wnętrz radzą jak zaprojektować winiarnię w domu

Włączenie do winiarni przestrzeni przeznaczonej do degustacji trunków znacząco podnosi jej funkcjonalność. Może być to elegancki bar z wysokimi stołkami lub przytulny kącik z komfortowymi fotelami. Projektanci wnętrz podkreślają, że strefa degustacyjna powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby sprzyjała relaksowi i pozwalała cieszyć się każdym łykiem trunku.

  

Odpowiednie oświetlenie jest również ważne dla stworzenia odpowiedniej atmosfery w winiarni. Delikatne, regulowane lampy LED są zalecane przez projektantów, ponieważ nie wpływają negatywnie na jakość przechowywanych trunków i pozwalają na eksponowanie etykiet. Oświetlenie może także podkreślać architektoniczne detale przestrzeni.

PODOBNE WPISY

     

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Newsletter
Bądź częścią naszej społeczności i otrzymuj kreatywne porady z zakresu domu i ogrodu. Zapisz się do newsletter'a a zyskasz aż 600pkt. w programie lojalnościowym.
Submit

Zobacz najpopularniejsze kategorie

 •  

  stalowe love meble i dekoracje z metalu na wymiar
 •  

  lampy w każdym stylu
 •  

  dekoracje scienne
 •  

   

  lustra nowoczesne duży wybór luster
 •  

   

  doniczki ceramiczne i doniczki metalowe
 •  

   

  nowoczesne stoliki kawowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl